Gmina Dobra

Podpisanie umowy na dofinansowanie przewozów autobusowych

Ocena 0/5

Burmistrz Dobrej Krzysztof Wrzesień został zaproszony przez Wojewodę Zachodniopomorskiego na oficjalne podpisanie umowy dotyczącej udzielenia dofinansowania do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Kwota dofinansowania: do 561 120,00 zł.

Cel: utworzenie linii autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Zakres pracy eksploatacyjnej: 187 040 wozokilometrów.

Dopłata: do 3,00 zł za 1 wozokilometr.

Okres realizacji: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2028 r.

Pozyskane środki pozwolą na skuteczniejsze przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu, szczególnie w obszarach o ograniczonym dostępie do transportu publicznego. To realne wsparcie dla codziennych dojazdów do pracy, szkół i instytucji publicznych.  

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności