Gmina Dobra

Porozumienie z Wodami Polskimi podpisane

Ocena 0/5

Utrzymanie drożności rzeki Dobrzenicy oraz skuteczne odprowadzanie wód opadowych to główne założenia porozumienia zawartego 13 maja 2026 r. pomiędzy Gminą Dobra, a Zarządem Zlewni w Gryficach PGW Wody Polskie. Dokument został podpisany przez Burmistrza Dobrej Krzysztofa Września oraz Dyrektora Zarządu Zlewni w Gryficach Wojciecha Leszczyńskiego.

Współpraca obejmuje działania utrzymaniowe na 950-metrowym odcinku rzeki Dobrzenicy, rozpoczynającym się przy skrzyżowaniu ulic Błotna i Kościuszki, istotnym dla prawidłowego funkcjonowania kanalizacji deszczowej na terenie gminy. W ramach porozumienia wykonywane będą prace polegające na wykaszaniu i usuwaniu roślinności ze skarp i dna rzeki, oczyszczaniu przepustów z namułu oraz usuwaniu roślin pływających utrudniających przepływ wody.

Podjęta współpraca to kolejny krok w kierunku prowadzenia odpowiedzialnej i zrównoważonej gospodarki wodnej na terenie gminy Dobra, a także poprawy bezpieczeństwa i drożności lokalnych systemów odprowadzania wód.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności