Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

30. Akcja Sprzątanie świata – Polska z hasłem przewodnim „Sprzątanie świata łączy ludzi”

Ocena 5/5

Tegoroczna akcja „Sprzątania świata” ma szczególny charakter, to już trzydziesty raz wychodzimy z domów, szkół i innych instytucji żeby zrobić porządek z zalegających w naturze śmieci. Nasza świadomość jak postąpić z konkretnym odpadem jest coraz większa, wiemy jak segregować odpady, albo co zrobić z jakiejś rzeczy żeby posłużyła nam w innej formie. 

Jak co roku dzieci i młodzież wraz z nauczycielami wybrali się, aby uporządkować pobliskie tereny wokół szkół z zalegających odpadów. Na Rynku Miejskim w Dobrej odbyły się zajęcia ekologiczne dla dzieci i młodzieży oraz chętnych mieszkańców.

Burmistrz Dobrej Krzysztof Wrzesień zaprosił przybyłych uczestników do wzięcia udziału w warsztatach m. in.:

 1. Zakręceni w słoik – na tym stanowisku można było zainspirować się pustymi słoikami, które można przeznaczyć na różnego rodzaju pojemniki do przechowywania drobnych rzeczy: nici, szpilek, przypraw, przetworów, jak zrobić z niego dekoracje,
 2. Drugie życie rzeczy – uczniowie zobaczyli jak można wykorzystać butelkę PET do zrobienia doniczki i posadzenia w nich roślin, co można zrobić z nieużywanych już ubrań, jak łatwo zrobić pojemnik na kredki czy mazaki,
 3. Segregacja odpadów – dzieci i młodzież sprawdzali swoją wiedzę dotycząca poprawnej segregacji odpadów przez odpowiednie przypasowanie poszczególnych przedmiotów do odpowiednich pojemników,
 4. Zdrowe koktajle i hasła ekologiczne – uczniowie przygotowywali koktajle na specjalnym różowym rowerze, a w oczekiwaniu na swoją kolej powstały ekologiczne hasła: 
 • "Na biologię chętnie nie chodzimy, lecz ekologią nie pogardzimy",
 • "Środowisko jest okej, więc pozbieramy śmieci hej",
 • "Jestem eko i mam to na piśmie!",
 • "1b jak segregować śmieci wie!!!",
 • "Raz, dwa, trzy, ekologia i Ty",
 • "Woda - nie woda, śmieci Ci nie szkoda!",
 • "Ten kto rowerem nie pojedzie, to koktajlu nie odbierze".

Wydarzenie odbyło się dzięki współpracy: Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Dobrej, Biblioteki Publicznej, Stowarzyszenia „Małe Dobra”, Celowego Związku Gmin R-XXI, Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. i Gminy Dobra.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.