Światowy Dzień Pszczół
„Akcja kwiatek dla pszczoły”
Burmistrz Dobrej Krzysztof Wrzesień już piąty raz w ramach „akcji kwiatek dla pszczoły” spotkał się na Rynku Miejskim w Dobrej z Mieszkańcami żeby obdarować ich sadzonkami roślin miododajnych. W tym roku zbieraliśmy: zużyty sprzęt AGD i RTV. Cieszy nas bardzo fakt, że co roku odwiedzają nas Ci sami Mieszkańcy i pojawiają się kolejni sympatycy naszych akcji. Dzięki takim spotkaniom promujemy prawidłową segregację odpadów, ale również zwracamy uwagę na wpływ zanieczyszczeń i nadmiernej ilości odpadów na ekosystem oraz życie owadów zapylających.
Dlaczego warto oddać elektrośmieci?
Zużyty sprzęt elektroniczny, taki jak stare telefony, komputery, ładowarki, telewizory czy drobne urządzenia AGD, zawierają wiele niebezpiecznych substancji. Jeśli trafiają one do zwykłych pojemników na odpady, mogą przedostawać się do gleby i wód gruntowych, powodując szkody dla środowiska naturalnego.
Oddając elektroodpady do specjalnych punktów zbiórki:
- chronimy środowisko przed toksycznymi substancjami,
- umożliwiamy odzysk cennych surowców,
- wspieramy recykling i gospodarkę obiegu zamkniętego,
- pomagamy ograniczyć negatywny wpływ człowieka na przyrodę.
To niewielki gest, który może mieć realny wpływ na stan środowiska naturalnego i przyszłość kolejnych pokoleń.
Dziękujemy dzieciom ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Dobrej za zaangażowanie w akcję ekologiczną. Zebrany sprzęt zostanie oddany przez placówkę oświatową w ramach akcji wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci.
Składamy serdeczne podziękowania: Pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Dobrej za wsparcie naszej kwitnącej akcji.
Pamiętajmy – dbając o czyste środowisko, dbamy również o pszczoły, a tym samym o własną przyszłość. Zapraszamy za rok.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!