Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Rozpoczęcie prac nad opracowaniem Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w gminie Dobra na lata 2024-2030

Ocena 0/5

W czwartek, 30 listopada, odbyło się w Urzędzie Miejskim w Dobrej spotkanie inaugurujące działanie zespołu ds. Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Dobra na lata 2024-2030 powołanego Zarządzeniem nr 53/2023 Burmistrza Dobrej z dnia 7.11.2023 r. Burmistrz Dobrej Krzysztof Wrzesień życzył sprawnej i efektywnej współpracy, sprzyjającej opracowaniu najważniejszego dokumentu programowego Gminy, dotyczącego poprawy warunków życia mieszkańców, a w szczególności tych osób, które są zagrożone marginalizacją i wykluczeniem społecznym oraz doprowadzić do ich integracji społecznej, a także stworzenia optymalnych warunków funkcjonowania społeczności lokalnej. 

Strategia będzie zawierać diagnozę sytuacji lokalnej oraz cele i konkretne działania, ukierunkowane na wspieranie mieszkańców w codziennym życiu, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb rodzin, osób z niepełnosprawnością, dzieci i młodzieży oraz seniorów.

Zadaniem zespołu będzie wypracowanie założeń do strategii i opracowanie projektu dokumentu. Do prac w zespole powołani zostali przedstawiciele jednostek publicznych oraz aktywni mieszkańcy działający m.in. w lokalnych organizacjach pozarządowych. Dokument ma powstać przy udziale i dialogu z mieszkańcami naszej gminy, zgodnie z procesem aktywizacji mieszkańców w sprawach publicznych. 

Mamy nadzieję, że dialog pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk wyznaczy kierunki kolejnych dobrych zmian w naszej Gminie. Sprawy społeczne dotyczą przecież każdego z nas.

Pracami nad przygotowaniem projektu strategii koordynować będzie Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej.

Podczas spotkania omówiono proces badań diagnostycznych którego bazowymi elementami będą dane źródłowe pozyskane od kluczowych instytucji i organizacji działających na terenie Gminy Dobra, a także konsultacje społeczne. Zespół ds. opracowania SRPS zaopiniował wykaz kryteriów analizy strategicznej niezbędnych do zebrania kompletnych i aktualnych danych źródłowych. Umożliwiło to przygotowanie kwestionariuszy-ankiet, które zostaną rozpowszechnione mieszkańcom Gminy Dobra.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.