Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Piątek, 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

Sprawozdanie z realizacji zadań z I-szego i II-giego roku kadencji (lata 2018/19 - 2020)

Ocena 0/5

Szanowni mieszkańcy miasta i gminy Dobra!

Chciałbym się podzielić z Państwem tym wszystkim, co wykonałem w ciągu dwóch pierwszych lat swojej kadencji. Od momentu zaprzysiężenia w dniu 19 listopada 2018 r. na zaszczytne stanowisko Burmistrza Dobrej, przeprowadziłem wiele rozmów i spotkań z mieszkańcami, słucham Waszych potrzeb oraz realizowałem zadania i zamierzenia inwestycyjne, które były przedmiotem mojej kampanii wyborczej.

Ubiegając się o stanowisko Burmistrza Dobrej, pragnąłem, aby nasza piękna gmina rozwijała się, a młodzi ludzie chcieli wiązać z nią swoją przyszłość. Swoimi dotychczasowymi działaniami oraz planami na kolejne lata, dopisałem kolejne rozdziały do historii naszej gminy, starając się stać ponad podziałami oraz rozwiązywać problemy bez waśni i konfliktów. Gmina to żywy organizm, w którym Mieszkańcy mają realny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

Dzięki zapoznaniu się z potrzebami mieszkańców poszczególnych miejscowości, przyjęliśmy do realizacji Plan Estetyzacji Gminy Dobra, który jest rokrocznie realizowany w miarę możliwości finansowych naszej gminy. Przyznam, że potrzeb było i nadal jest bardzo dużo, a zmierzenie się z nimi wszystkimi było dla mnie nie lada wyzwaniem!

Głównymi założeniami, które wynikały ze spotkań z mieszkańcami były przede wszystkim:
- podniesienie jakości życia mieszkańców oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych mieszkańców,
- rozwój infrastruktury technicznej, poprawę dostępności komunikacyjnej,
- tworzenie ciekawej ofert kulturalnej dla mieszkańców,
- tworzenie przestrzeni publicznej i rozwiązań zapewniających poczucie bezpieczeństwa,
- rozwijanie rekreacji, turystyki,
- przywrócenie estetyki i ładu architektonicznego poprzez realizację inwestycji,
- poszanowanie środowiska naturalnego,
- aktywizacja i mobilizacja społeczności lokalnej.

Realizacja wielu z wyżej wymienionych postulatów nie byłaby możliwa bez Państwa udziału. Wasze uwagi i postulaty stanowiły fundament działań na każdym etapie tego procesu, determinując jego skuteczność i efektywność. Odpowiedzialność za ich realizację spoczęła na moich barkach, jednak o sukcesie wielu zamierzeń zdecydowało to, że w ten proces zaangażowanych było wiele osób i instytucji, także organizacji pozarządowych, stowarzyszeń oraz mieszkańców bez względu na wiek, status czy też płeć. Wspólnymi wysiłkami różnych osób, grup i podmiotów udaje się systematycznie podnosić poziom jakości naszego życia.

Podsumowując dwa pierwsze lata swojej kadencji, uważam, że promowałem mądrą politykę opartą przede wszystkim na partnerstwie i wzajemnym poszanowaniu, tak by połączyć wszystkich w spójny organizm, który pracował dla dobra nas wszystkich. Tylko ciężka praca w połączeniu ze współpracą na wszystkich możliwych płaszczyznach, mogła przynieść nam wszystkim wymierne korzyści.

Dziękując Państwu za dotychczasowe zaufanie w sprawnym zarządzaniu naszą gminą, pragnę podzielić się z Państwem swoimi dokonaniami, które miały miejsce w pierwszych dwóch latach piastowania przeze mnie stanowiska Burmistrza Dobrej.

Burmistrz Dobrej
Krzysztof Wrzesień

Poniżej do pobrania: Sprawozdanie z realizacji zadań z I-szego i II-giego roku kadencji (lata 2018/19 - 2020)

Pliki do pobrania:

Sprawozdanie 2019-2020
Format: pdf, 10.93 MB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.